AKP ve ATATÜRK Devamı...

İSTATİSTİKLER

7 kategori altında, toplam 2332 haber bulunmaktadır.
Bu haberler toplam 2825272 defa okunmuş ve 2346 yorum yazılmıştır.

Arama ARAMA


Foruma son eklenenler gelecek

Arap Apıştı Kanyonu' na ziyaretçi akını

Kategori Kategori: Güncel | Yorumlar 1 Yorum | Okunma 4096 Okunma | Yazar Yazan: emin | 08 Mayıs 2017 10:20:22

Pazar günü Kanyonu gezmek istedik. Ama biz yalnız değilmişiz . Bizbeşyüzden fazla kişi , hepsi özel araçlarla kanyona gitmek için toplanmış. Ama sadece 3 tekne var ve tekneler erken saatlerde rezerve ile dolmuş. Piknik alanlarında zaman geçirdik. Ama şunu söyleyebiliriz: Kanyonun turizme açılması Bozdoğan ve yöre halkı için mükemmel bir iş olmuş. Harika bir göl manzarası eşliğinde piknik yapabilir, çörek yiyebilir yada özel 2 lokanta da zaman geçirebilirsiniz. Bu yer bu yıl ve sonrasında Nazilli çevresinin en önemli mesire yeri ve turizm alanı olacak...

Kanyon gezisi için en güzel gün ama en kötü zamanlamada ordaydık. Pazardı, güneşli bir gündü, sadece geçen hafta açılan ve açılış sonrası ilk pazara denk gelen pazar gününde, yapılan reklamlarında etkisi ile çevreden buraya akın olmaktaydı.

Bilet bulamadık. Telefonlarını verdiler ve bir dahaki sefere rezervasyon yapacağız. (TELEFON 0 542 305 95 85 ) Gişe bölgesinin hemen üst kısmında idari bina, tuvaletler ve piknik masaları olan alanda da yer yoktu. Kimi piknik yapıyor kimi köylülerin yaptğı gözlemelerden yiyordu. En az 6 tane gözlemeci saydım. Köylüler ayrıca yerel ürünlerinden de satıyorlardı. Güzel bir görünümdü. Bu alanda oldukça işlevsel olmuş. Çocuk parkıda vardı. Görünen kadarıyla gişe bölgesindeki evlerde hızla turizme girecek ve yerel lokantalara dönüşecekler...

Bölgeye hatfa içi gitmek bu aşamada daha iyi olabilir. Bölgede karabatak, gri balıkçıl , akbalıkçıl ve kızıl Şahin türü kuşları rahatlıkla gözlemleyebilir ve resimlerini de çekebilirsiniz.Porsuk, yabandomuzu ve tilki ile çakal gibi yaban hayvanlarına rastlamanız da mümkün.

Gölde ise alabalık ve yayın balığının yanısıra sazan türleri de var. Bu balıkları bölgeye yakın 2 özel lokanta-piknik alanında yemeniz mümkün. Kendi getirdiğiniz etleri de bu alanda pişirtmeniz ve masalardan yararlanmanıza da izin veriliyor. Mekanlarda içki içilmiyor.

Bu alanın turizme açılması son derece güzel. İlerde mutlaka daha da gelişecek, yeni lokanta ve belki otellerde açılabilecek.

Bu alanın turizme açılması Belediye Bş. Tümer Apaydın ile BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun işbirliği ve gayreti ile oluştu. Her ikisini de kutluyorum. Bölge ilerde yürüyüş parkurlarına, atlı sporlara, dağ bisikleti ve kros motorlarına ve birçok su sporuna ve dağ ve yamaç paraşütü gibi etkinliklere ev sahipliği yapabilecek durumda...Umarım geliştiririz.
 | Puan: 5,5 / 4 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar

Tamer TEKİN { 09 Mayıs 2017 09:11:02 }
Emeği geçen herkese saygı ve selamlar. Güzel Aydın'ımıza ve güzel ilçemize böyle güzellikler yakışır.
Ayrıca ilimizde gizli kalmış ve/veya atıl durumdaki diğer güzelliklere de örnek olur.
Saygılarımla.
Diğer Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalynYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle