AKP ve ATATÜRK Devamı...

İSTATİSTİKLER

7 kategori altında, toplam 2332 haber bulunmaktadır.
Bu haberler toplam 2595304 defa okunmuş ve 2346 yorum yazılmıştır.

Arama ARAMA


Foruma son eklenenler gelecek

Kötü futbol ve sonuç 0-1

Kategori Kategori: Güncel | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 241 Okunma | Yazar Yazan: emin | 22 Ocak 2018 11:46:02

Altı puanlık ve kaybetmememiz gereken bir maçı kaybettik. Söke'ye sahamızda 1-0 yenildik. Kötü futboldan ötesi vardı dün sahada. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olabiliriz. Ligin ilk yarısındaki futbolun çok uzağındayız. Artık düşmeme mücadelesi vereceğiz.

Ligin 2. yarısına iddialı 3 transfer ile başlayan Bozdoğan Belediyespor, sahasında çıktığı iki maçta 1 puan alırken kötü futbolu ile de seyirciyi üzdü.

Geçen maç yazımda yeni transferlerin takım kimyasına uygun olmadığını düşündüğümü söylemiştim. Ama Serkan'ın etkili ve ciddi katkı yapabilecek bir oyuncu olabileceğini de yazmıştım. Bu lafımı geri alıyorum. Dün bence teknik kadronun en önemli hatalarından biri Serkan' ı oyunda tutumaktı. Serkan sahada gezdi ve bal yapmayan arıda diyemeyeceğim sahada zaman zaman gözüktü ama o varken takım 1 kişi eksik.(Bu benim görüşüm, katılmayan olabilir)

Maçtaki en önemli diğer hata teknik kadronun 1 puanı değerli görmemesi idi. Şampiyonluk kolay değil , ligde çok iyi takımlar var. Bizim önceliğimiz bu maçta yenilmemek olmalıydı. Ama maçı almak istedik ama tek gol pozisyonumuz yokken bu nasıl olacaktı. Bize bir mucize gerekiyordu. Ama teknik kadro bunu görmeli ve 1 puanı garantiye almalıydı.Bu yapılmadı ve maça hiç müdühale edilmedi . Ağır ve fizik olarak iyi olmayan Söke'nin 3-4 kişilik kontralarının tehlikeli olabileceği görülüyordu. Nitekim etkili iki adamı golü bulduğunda dakika 51 idi. Ama bizim bu dakikadan sonra ve öncesinde rakip kaleciyi tedirgin eden tek atağımız yoktu. Halbuki biz koşan, ısıran ve dağıtan bir takım olarak her zaman 3-4 gol pozisyonu banko bulan bir takımdık. Dün bunu yapamadık. Halbuki geçen haftaki puan kaybı ve futboldan sonra en önemli önceliğimiz Söke ile aradaki 6 puan farkı korumak olmalıydı. Defansif önlem alınmayınca ve kontraya baskı oluşturmayınca bir defans hatasından golü yedik.

Yediğimiz golde yerde seken top son adam olan ve güzel bir kademe yapan Ahmet Şahin'in bacak arasından geçince rakip forvetin en becerikli adamı kaleci ile karşı karşıya kaldı ve golüde attı. Ahmet Şahin geçen Yatağan maçında harika oynadı. Dünkü maçta da çok iyi oynadı. Tebrik etmek istiyorum. Bu tür bir hata her zaman olabilir. Aynı futbolunu sürdürsün derim.

Yeni transferler gelince geçen maç kadroya giremeyen Tugay'ı bir kısım seyirci maçın 2. yarısında oyundan çıkarken yuhaladı. Seyircinin iyi niyetli ve geçn bir futbıolcuyu ve kendi oyuncusunu yuhalaması son derece yanlıştı. Tugay da buna sinirlenerek tepki verdi ve saha biraz karıştı. Tugay benim çok beğendiğim bir oyuncu. Bu maça da çok iyi başladı ve 40. dakikaya kadar süper oynadı. Tek paslar, adam eksiltmeler, bindirmeler vb. çok iyi idi. Ama ona ayak uyduracak forvet olmayınca bu hareketlerden sonuç alamadık. Ama 40-45 arasında 2 top kaybı yaptı ve bu seyircinin tepkisini çekti. 2. yarının başında seyirci olmayan açık pozisyonunda başladı. Teknik heyetinde önünde oynuyordu. 65. dakika gibi tekrar seyirci önüne geldiğinde tekrar 2 top kaybı yaptı. Bu top kayıpları kötü ama bizi sıkıntıya sokan kayıplar değildi ama seyirci gerilmişti ve tepki verdi. Sonrasında da hoca Tugay'ı oyundan aldı ama sıkıntılı bir seyircinin yuhalamasına bazı seyircilerde katıldı. Olmaması gereken birşeydi. Tugay bu olayı unutmalı ve güzel futbolunu sürdürmeli. Ona tavsiyem güzel futbolunu daha çok mücadele eklemesi. Çünkü zaman zaman oyundan düşüyor ama onu izlerken keyif alıyorum.

Gökay' da da bir düşüş var ama bence oyunda kalmalıydı. O çıkınca hücümda hiçbirşey yapamadık. Çünkü kötü gününde de olsa enerjisi ile olumlu katkı yapıyor.

Adem Şahin'e de değinmek istiyorum. Bu arkadaşı da beğenerek izliyorum. takım kötü oynayınca bazı olumsuzluklar yaşanıyor. Ligin ilk yarısındaki futboluna dönmeli. Dünde iyiniyetle mücadele etti . Daha iyi olabielecek kapasitesi var.

Bu takım lig 2. liğine kadar yükselirken ve önemli takımları yenerken defans da çok iyiydi. Defansı tek tek yazmayacağım . Onlarda iyi oyuncular. Ön liberoda yer alan Batuhan'ı ise sahadaki duruşu, sakinliği ve topu oyuna sokuşu ile ayrıca övmek gerektiği kanısındayım.

Sonuç olarak iyi ve mücadeleci bir takımız . Bu sıkıntıyı aşacak kapasite fazlası ile var. Ligin ilk yarısındaki futbola ve takıma dönersek sorun kalmayacaktır. Takımımızın önümüzdeki maçları ligin sonuna göre daha kolay. Toparlanıp tekrar ivme yakalama zamanı. Haydi çocuklar...

Ligde ise Torbalı tekrar lider olurken Kuşadası Sarayköy ile berabere kalarak 25 puana ulaştı. Biz 22 puanda kaldık. Söke 19 yaptı.
 | Puan: 5,5 / 2 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum YazınKalynYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle